Ana Sayfa E-Posta Form Site Haritası
 
MÜZİK VE SİNEMA YAPIMCILARI SANATÇILARI DAĞITIMCILARI
DERNEĞİ 2006
 

İHTARNAME  
   
 
Halen yayınını sürdürdüğünüz web sitenizde, aşağıda isimleri yer alan yapımcı ve sanatçı üyelerimize ait eserlerin izinsiz olarak yüklendiği, paylaşıma açıldığı, umumun kullanımına sunulduğu, indirilmesine, dinlenmesine imkân sağlandığı ve sair hususlar tarafımızca tespit edilmiştir.

Web sitenizin bu uygulamasından dolayı eserlerini izinsiz olarak kullandığınız derneğimiz üyeleri ciddi boyutlarda maddi kayba uğramaktadır.

Bu faaliyetleri yapmanız konusunda derneğimiz üyeleri yapımcı ve sanatçılarınca web sitenize, bu yönde bir onay, izin verilmediği ortadadır. 

Yapmış olduğunuz bu işlem kanuna aykırı olup maddi ve manevi tazminat talebini içerdiği gibi ayrıca hapisle cezalandırılmayı gerektiren bir husustur.
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre eser sahibi ve / veya hak sahibinden izin almadan işlemiş olduğunuz bu suç 6 yıla kadar hapis ve 250.000 YTL ye kadar ağır para cezasını öngörmektedir.

Ayrıca eserlerini kullandığınız üye yapımcı ve sanatçılarımızın maddi ve manevi tazminat hakları saklıdır.

İnternet sitenizden üyelerimizin izni olmadan gerçekleştirdiğiniz yayını DERHAL DURDURMANIZ gerektiğini aksi halde işlediğiniz suç nedeniyle ilgili adli ve kolluk makamlarına hakkınızda SUÇ DUYURUSUNDA bulunacağımızı ihtaren bildiriririz.

İHTAR EDEN

Müzik Ve Sinema Yapımcıları Sanatçıları

Dağıtımcıları Derneği –  MÜYADER Adına

Avukat ALİ OTAY
alioktay@muyader.org
 
 
İRTİBAT: MÜYADER Genel Koordinatörü    
            
Hasan Taştan YILDIZ
hasantastan@muyader.org

Tel:  0212  659 42 62
                 659 60 20  
 
 
   

 
 

...Müyader.Org