Ana Sayfa E-Posta Form Site Haritası
 
MÜZİK VE SİNEMA YAPIMCILARI SANATÇILARI DAĞITIMCILARI
DERNEĞİ 2006
 

AMAÇLARIMIZ  
   
 

Derneğimiz müzik ve sinema yapımcı ve dağıtımcıları ile sanatçılarının mesleki, sanatsal, kültürel, ekonomik ve ticari haklarını, korumak, geliştirmek, yaymak ve bu alanlarda dayanışmayı sağlamak amacının yanı sıra, gerçekleştirmeyi planladığı projeler yoluyla öncü bir rol üstlenmeyi de hedeflemiştir.

 

Müyader olarak derneğimizin yapacağı işler ve amaçlarımız özetle şu şekildedir:

 

1- Kurs, seminer, konferans, panel, kongre gibi eğitim çalışmaları ve organizasyonlar düzenlemek.

 

2- Uluslararası faaliyette bulunmak, yurt dışındaki dernek veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla proje bazında ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak, temsilcisi olmak.

 

3- Derneğin amacına uygun sesli, görüntülü, basılı yayınlar yapmak veya yaptırmak. Bu amaç doğrultusunda matbuat, sinema filmi, tv filmi, reklâm filmi, tiyatro eseri, gibi kültür ve sanat faaliyetleri yapmak veya yaptırmak, internet ortamından istifade ederek web siteleri kurmak, dijital iletim imkânlarından yararlanmak.

 

4- Ulusal ve uluslar arası fuarlar, kermesler, sergiler, konserler, radyo, televizyon programları yapmak ve benzeri her türlü sanatsal, kültürel, sosyal etkinliklerde bulunmak, katılmak.

 

5- İllegal yollarla sesli veya görüntülü müzik ve sinema eseri satışı, internet, mp3, cd, dvd, vcd, radyo, televizyon yayınları gibi değişik vasıtalarla dernek üyelerinin uğradığı maddi ve manevi zararın telafisi için gerekli her türlü girişimlerde bulunmak, kamuoyu oluşturmak teknik, hukuki ve diğer legal yollarla mücadele etmek.

 
 
   

 
 

...Müyader.Org